Advisory Board
Kappa League Co-Chairs: Joseph Carter and Darnell Lewis
Advisors: Gregory Whiting, Cliff Stovall, Jon King, Joseph Martin, Brian Cullins, Christopher Rodgers, Harry Porter, Mike Lewis, Edward Broom,

Executive Board
President: Joseph Martin II, Southfield High School, 12th grade
1st Vice President: Jordan Cullins, University High School Academy, 12th grade
2nd Vice President: Nicholas Staats, University High School Academy, 12th grade
Treasurer: Rashard Thomas, Cornerstone Health and Technology High School, 12th grade
Recording Secretary: Chase Camp, Detroit Country Day School, 11th grade
Corresponding Secretary: Marsalis Brockman, Cornerstone Leadership and Business High School, 11th grade
Sargeant at Arms: Joshua Pickens, Southfield High School, 12th grade
Members of Executive Board:
John Clowney, Southfield High School, 12th grade
Andre McGee, Southfield Christian School, 12th grade
Kaden Perkins, Brother Rice High School, 11th grade
Maurice Steward, Brother Rice High School, 12th grade

2015-2016 General Membership
Donovan Bey, University of Detroit Jesuit High School, 12th grade
Maliki Graznak, Farmington High School, 12th grade
Marcus Jenkins, Southfield-Lathrup High School, 12th grade
Brandon Turner, Harrison High School, 12th grade
Austin Woods, University of Detroit Jesuit High School, 12th grade
J’Shaun Pinson, Loyola High School, 12th grade
Bobby Smith, Southfield High School, 12th grade
Giovanni Smith, West Bloomfield High School, 11th grade
Edward Broom III, Skyline High School, 11th grade
Thomas Cairgle, University of Detroit Jesuit High School, 11th grade
John Dooley, Harrison High School, 11th grade
La Mar Harris II, Groves High School, 11th grade
Kameron Jackson, Harrison High School, 11th grade
Ernest Moore III, Detroit Country Day School, 11th grade
Mark Payton, Harrison High School, 11th grade
Warren Stanfield III, North Farmington High School, 11th grade
Ernest Travick II, Plymouth High School, 11th grade
Tysen Cromer, West Bloomfield High School, 10th grade
Margo Davis, Cornerstone Health and Technology High School, 10th grade
Jaylan Edwards, Harrison High School, 10th grade
Jahlil Funchess, Harrison High School, 10th grade
DeJuan Gossett, West Bloomfield High School, 10th grade
Keion Harris, Thurston High School, 10th grade
Bryce Henderson, Plymouth Salem High School, 10th grade
Frederick Holman, Farmington High School, 10th grade
Lovonjay James, Cornerstone Health and Technology High School, 10th grade
Christion Jones, Harrison High School, 10th grade
Jeffrey Martin, Southfield High School, 10th grade
Emerson Rogers III, University High School Academy, 10th grade
Christian Rush, University High School Academy, 10th grade
Hakim Salaam III, Thurston High School, 10th grade
Derrin Samaroo, Cornerstone Health and Technology High School, 10th grade
Matthew Tate, Harrison High School, 10th grade
Zachary Winfrey, University High School Academy, 10th grade
Nicholas French, Cranbrook High School, 9th grade
Devin Lee, Groves High School, 9th grade

Past Membership
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12