Close

Members


about us | application | members | events | news | gallery


Members

Advisory Board
Northern Province Guide Right Director: Richard Smart III
Co-Chairs: Joseph Carter, Darnell Lewis
Advisors: Gregory Whiting, Clifford Stovall, Harry Porter, Mike Lewis, Donald Curry, Jon King, Shaquille Graham, Pharoah Kirk, Joseph Martin, Brian Cullins, Edward Broom, Mark Smith

2014-15 Executive Board
President: Joseph Martin II, Southfield High School, 11th grade
1st Vice President: Jordan Cullins, Southfield High School, 11th grade
2nd Vice President: Charles Dawson-Sumpter, Dakota High School, 12th grade
Treasurer: Rashard Thomas, Cornerstone Health and Technology High School, 11th grade
Recording Secretary: John Clowney, Southfield High School, 11th grade
Corresponding Secretary: Maurice Steward, Brother Rice High School, 11th grade
Sergeant-at-Arms: Christopher Pearson, Southfield Lathrup High School, 12th grade
Members-at-Large: Joseph Saunders, Jalen Rose Leadership Academy, 12th grade; Deandre Davis University High School Academy, 12th grade; Miles Brockman, Cornerstone Leadership and Business High School, 12th grade

2014-15 General Membership
Dazon Adams-Chambers, Wayne Memorial High School, 12th grade
Joshua Adkins, Detroit Country Day School, 12th grade
Donovan Bey, University of Detroit Jesuit High School, 11th grade
Damon Bowman, Clawson High School, 12th grade
Marsalis Brockman, Cornerstone Leadership and Business High School, 10th grade
Edward Broom, Skyline High School, 10th grade
Thomas Cairgle, University of Detroit Jesuit High School, 10th grade
Chase Camp, Detroit Country Day School, 10th grade
Tysen Cromer, West Bloomfield High School, 9th grade
Dorian Dick, Brother Rice High School, 10th grade
Dwayne Eddins Jr. Jalen Rose Leadership Academy, 12th grade
John Dooley, Harrison High School, 10th grade
DeJuan Gossett, West Bloomfield High School, 9th grade
Maliki Graznak, Farmington High School, 10th grade
Nicholas Hairston, University of Detroit Jesuit High School, 12th grade
James Hargrove III, Walled Lake Western High School, 11th grade
Bryce Henderson, Plymouth Salem High School, 9th grade
Frederick Holman, Farmington High School, 9th grade
Kameron Jackson, Harrison High School, 10th grade
Angelo Jeffries, Shrine Catholic High School, 12th grade
Darius Jenkins, Cornerstone Health and Technology High School, 11th grade
Marcus Jenkins, Southfield Lathrup High School, 11th grade
Corey Jones, Pershing High School, 11th grade
Andre McGee, Southfield Christian School, 11th grade
Devon Nicholson-Harris, Berkeley High School, 9th grade
Kaden Perkins, Detroit Country Day School, 10th grade
Joshua Pickens, Southfield High School, 11th grade
J’Shaun Pinson, Loyola High School, 11th grade
Steven Pitts, Southfield Lathrup High School, 12th grade
Emerson Rogers III, University High School Academy, 9th grade
Christian Rush, University High School Academy, 9th grade
Hakim Salaam III, Thurston High School, 9th grade
Bobby Smith, Early Career Academy, 11th grade
Giovanni Smith, West Bloomfield High School, 10th grade
Nickolas Staats, University High School Academy, 11th grade
Matthew Tate, Harrison High School, 9th grade
Mark-Anthony Thompson, University High School Academy, 9th grade
Brandon Turner, Harrison High School, 11th grade
Nickolas Turner, Cornerstone Health and Technology High School, 10th grade
Zaire Williams, Henry Ford High School, 11th grade
Deonte Wilson, River Rouge High School, 12th grade
Zachary Winfrey, University High School Academy, 9th grade
Austin Woods, University Detroit Jesuit High School, 11th grade

Past Membership
2013-14
2012-13
2011-12

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *